Gulbenes novada Tirzas pagasta bioloģiskā saimniecība "AVOTIŅI"

Gulbenes novada Tirzas pagasta bioloģiskā saimniecība "AVOTIŅI"

 Latviski По русский In English


Par mums


Piemājas saimniecība „Avotiņi” atrodas Gulbenes novadā, Tirzas pagastā,  izveidota 1990-tajos gados, bet saimnieciskā darbība Latvijas Republikas Valsts Ieņēmumu dienestā reģistrēta 2001. gada 22. martā.

Saimniecība apsaimnieko zemi kopplatībā 22.8 ha, no kuras lauksaimniecībā izmantojamā zeme ir 22.8 ha, savukārt, no kuras 7.5 ha platībā tiek ražoti bioloģiskās lauksaimniecības produkti.

Piemājas saimniecības „Avotiņi” specializācija ir bioloģiskās dārzeņkopības produkcijas ražošana, ko apliecina 2001. gadā saimniecībai izsniegts sertifikācijas institūcijas S.O. „Vides Kvalitāte” (EQ) Bioloģiskās Lauksaimniecības atbilstības sertifikāts, reģ.nr. LV 40008055666.

Uzņēmuma tirgus produkts ir ekoloģiski ražoti dārzeņi – burkāni, dārza pupiņas, cūku pupas, galda bietes, melnie rutki, kāļi, galviņkāposti, kartupeļi, ķirbji, gurķi un sīpoli; kam izvirzītas stingras un augstas kvalitātes prasības – produkti ir veselīgi, droši un nekaitīgi; ar augstu uzturvērtību, teicamu garšu un aromātu; ražoti, videi draudzīgas tehnoloģijas (sertifikācijas institūciju kontrolētu precīzu ražošanas tehnoloģiju un sanitāro normu ievērošana – ūdens resursu ekonomēšana, augsnes auglības uzlabošana, harmonija ar dabu, cīņa par vides saglabāšanu, lauku sabiedrība atveseļošana), uzņēmuma produktiem ir piešķirta preču zīme „Latvijas Ekoprodukts”, uzņēmumam ir akreditētas institūcijas S.O. „Vides Kvalitāte” (EQ) izdots Bioloģiskās Lauksaimniecības atbilstības sertifikāts, kas apliecina to, ka produkti atbilst Eiropas Padomes regulas (EEK) Nr. 2092/91 (par lauksaimniecības produktu bioloģisku ražošanu un norādēm par to uz lauksaimniecības produktiem un pārtikas produktiem) prasībām, un, ka produkti visos audzēšanas un sagatavošanas posmos ir sertificēti.

Lai dārzeņu platības saņemtu vajadzīgo mēslojumu, lai zālāju tīrumi nenoplicinātos un, lai augsnē palielinātos trūdvielu saturs, saimniecībā ir lopi – zirgs, 1 slaucama govs, 3 jaunlopi, 3 nobarojamās cūkas, 3 kazas, 2 āzis, 5 truši,  15 vistas. Lopkopības produkcija galvenokārt tiek izmantota pašpatēriņam.

Saimniecības tehnikas nodrošinājums – traktors T – 25 (1991.), 2 divrindu vagotāji (1975.), ecēšas (1975.), piekabe (1985.), kartupeļu racējs (1960.), un zirgvilkmes agregātu komplekts – arkls, kultivators, šļūce, ecēšas, sējmašīna, vagotājs, marķieris, grābeklis, pļaujmašīna. Saimniecībai ir 2 lopu kūtis ar kopējo ietilpību 90 m2, siena šķūnis – 15 m2 un noliktava – dārzeņu glabātava – 120 m2.

Piemājas saimniecību „Avotiņi” vada tās īpašniece Ligita Zvirbule, ekoproduktu ražošanas procesā piedalās vīrs un bērni no darba un skolas brīvajā laikā, kā arī  sezonas nodarbinātie.

Uzņēmuma saimnieciskā darbība vērsta uz biodinamiskās dārzeņkopības paplašināšanu, modernizāciju un attīstību.

 

Gadā saražojam:

 

 •  Burkāni 40 tonnas
 •  Kartupeļi 28 tonnas
 •  Sīpoli 3 tonnas
 •  Galda bietes 9 tonnas
 •  Dārza pupiņas 500 kg
 •  Kāposti 1,5 tonnas
 •  Melnie rutki 2 tonnas
 •  Ķiploki 50 kg
 •  Ķirbji 800 kg
 •  Gurķi 1,5 tonnas
 •  Kāļi 500 kg 

 

Godalgas, ko saņēmusi saimniecība:

   2008.g. – Zemkopības ministrijas un Vides ministrijas konkurss „Sējējs” – Diploms.

  2003.g. – konkurss „Viesi sakoptā zemnieku sētā” – Lielais tencinājums par dzimtas darbību un sadarbību ar Gulbenes rajona Tirzas skolu un pagasta pašvaldību.

 2000.g. – Tirzas pagasta konkurss „Sakopsim savu sētu” – 3. vieta.

 2000.g. līdz šim brīdim – piedalīšanās ikgadējos rajona konkursos „Sakoptākā lauku sēta”.

Saimniekošanas sasniegumi, kas sagādājuši vislielāko gandarījumu:

 1996.g. iegūta 1. vieta Vidzemes novada Mazpulku organizācijas darbu skatē par lielākajiem izaudzētajiem burkāniem (burkāna svars 2 kg un 43 cm gara sakne).

Publikācijas:

 Vietējos novada un Republikas laikrakstos („Tirzaskrasts”, „Dzirkstele”,     „Latvijas avīze” u.c.)

 Citas ziņas: saimniecības dalība Latvijas Radio raidījuma „Tēvu laipa šaizemē” ieraksta veidošanā 2000. gada 8. augustā.

 Saimniecības periodiska sadarbība ar pagasta, novada un republikas laikrakstu redakcijām.

1999.g. izveidots pirmais ģimenes mazpulks Latvijā – Tirzas pagasta ģimenes mazpulks „Avotiņi”.

Komentāri (0)  |  2010-11-30 23:03  |  Skatīts: 17013x
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ